2015 m. balandžio 29 d., trečiadienis

Laurent Gounelle FILOSOFAS, KURIS NEBUVO IŠMINTINGAS (pranc. Le philosophe qui n'était pas sage)

Žanras: romanas
Puslapių skaičius: 232
Leidykla: Alma littera, 2013
Vertimas: iš prancūzų k.  vertė Lina Perkauskytė

www.goodreads.com vertinimas: 3.54 (įvertino 204)

Perskaityta: 2015-04-23
Knyga: Sužavėjo šio autoriaus kitos knygos, nusprendžiau perskaityti visas, kurios yra išverstos į lietuvių k. - nenusivyliau ir šia. Knygą pasiėmiau iš bibliotekos. 
Vertinimas: 3/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška,  paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiki knyga, kurios nepamirši)

Mano mintys apie knygą:

Lengvai skatoma knyga, kurios problematiką labai gerai nusakė pats autorius:
„Tai istorija apie jauną filosofą Sandrą. Gyvenimas ima slysti jam iš rankų, kai viena Pietų Amerikos indėnų gentis nužudo jo žmoną. Sandras nuvyksta į jų kaimą atogrąžų girios glūdumoje, trokšdamas vieno – atkeršyti žmonėms, sugriovusiems jo gyvenimą. Jam teks susidurti su Elianta, jauna šamane, pasiryžusia apsaugoti savo gentį.
Norėjau sukurti tokią istoriją, kurioje mūsų vakarietiška gyvensena būtų palyginta su visuomenės, nepatyrusios Vakarų įtakos, gyvenimo būdu. Vakarietiškas mąstymas kone visiškai nuslopino net ir tūkstantmečius gyvavusią išmintį. Mūsų dienomis jokio sąlyčio su vadinamuoju civilizuotu pasauliu neturi tik keletas laukinių genčių. Supriešindamas mūsų ir jų gyvenimo modelius, norėjau visiems parodyti, kokie mes esam iš tikrųjų...“
Ši knyga tikrai puikiai atskleidė tai, privertė atsigręžti į vakarietiško pasaulio problemas: pavydą, konkurenciją, gobšumą ir godumą.  Privertė apmąstyti, koks gi pasaulis gali būti be šių dalykų. Nemokė, kas blogai, o kas gerai, o parodė visa iš šalies pozicijos – atrodo skaitai visa, lyg kažkur toli viskas vyksta, bet labai artima dabartiniam pasauliui, kuriame gyveni.
Taip pat šioje knygoje paliesta tema, kad kerštas žmogaus laimingu nepadaro ir kartais mūsų padarytos išvados bei sprendimai gali būti labai klaidingi ir kenksmingi.
Ši knyga išsiskyrė iš kitų šio autoriaus knygų, jog joje nėra tokio vyraujančio vien mokytojo ir mokinio dialogo, yra ir daugiau dalyvaujančių veikėjų, sukurtų skirtingų charakterių.
Nors atrodo, jog knyga nieko per daug naujo ir nepasakė, jog atrodo viskas ir yra žinoma, bet apmąstymuose kažką paliko...
Ar patiko? Nežinau, ilgai svarsčiau, kaip įvertinti šią knygą... Vertinu už problemos iškėlimą, savitą kovą, bet gaila, kad knygoje įvykiai yra labiau neigiami, norisi man gėrio, kad viskas eitų ne blogyn, o geryn...

Beje, perskaičius šią knygą (paskutinę iš galimų perskaityti lietuvių kalba) ir prisiminus biografiją, visose knygose kaip pagrindinį veikėją aš matau patį autorių. Visos knygos tarsi jo išgyvenimų istorija. Lauksiu tęsinio :)

Linkiu, kuo daugiau gėrio mintyse ir veiksmuose,
:):):)

Autorius: Laurent Gounelle gimė 1966-08-10 katalikės motinos ir protestanto tėvo šeimoje. Nuo griežto auklėjimo atsiribodavo svajodamas, skaitydamas ir žiūrėdamas į pasaulį. 17 metų norėjo tapti psichiatru, bet buvo atkalbėtas šeimos gydytojo dėl neturinčios ateities perspektyvų profesijos. Paskatintas tėvų įgijo ekonomikos magistrą. 23 metus dirbo verslo pasaulyje, bet ištiko egzistencinė krizė, nematė savo profesijose gilesnės prasmės. Visas jėgas pradėjo skirti domėjimuisi psichologija ir filosofija. 2006 metais, kai patyrė daug emocijų (tėvo mirtis po kelių mėnesių santuokos, pirmo vaiko gimimas, geriausio draugo mirtis), pradėjo rašyti. Žmogus, kuris norėjo būti laimingas – pirmoji jo knyga, išleista 2008 m. Sekančios: Dievas visada keliauja incognito, 2010 m., Filosofas, kuris nebuvo išmintingas, 2012 m., Diena, kai išmokau gyventi, 2014 m. Daugiau prancūzų kalba galite rasti čia: http://www.laurentgounelle.com

Anotacija:
Sandras skaudžiai išgyvena mylimos žmonos netektį. Ji dirbo žurnaliste ir buvo nukeliavusi į Pietų Ameriką, ketindama parašyti straipsnį apie seną ir labai paslaptingą gentį, kuri, tikima, yra laimingiausia pasaulyje.
Sandras įsitikinęs – dėl mįslingos jo mylimos moters mirties kalta toji gentis. Todėl, vedamas didžiulio noro atkeršyti, leidžiasi į Amazonės atogrąžų gilumą. Jo keršto planas paprastas: suras paslaptingąją gentį ir pavogs jų laimę, išmokydamas juos dar nežinomo pavydo, konkurencijos, gobšumo ir godumo.
Tačiau, sutikus naująją genties šamanę gražuolę Eliantą, Sandro planai ima griūti.
Vyrui teks suabejoti savo ketinimais, visiškai naujai pažvelgti į tai, ką iki šiol laikė vertinga bei teisinga, ir galbūt net iš esmės pakeisti savo gyvenimą...
Naujausia romanų „Dievas visada keliauja incognito“ ir „Žmogus, kuris norėjo būti laimingas“ autoriaus knyga.
Dėmesį prikaustantis romanas, kupinas įtempto veiksmo, humoro ir išminties.
Tai nepaprasta istorija, verčianti susimąstyti apie žmogaus prigimtį, mūsų vartotojišką visuomenę ir gyvenimo prasmę.

Kitų atsiliepimai apie šią knygą:
http://manominteles.blogas.lt/filosofas-kuris-nebuvo-ismintingas-768.html
http://justesgerasblogas.blogspot.com/2014/04/filosofas-kuris-nebuvo-ismintingas.html

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą